3×3

SigmundovaAktuálně, Stalo se

V letním klimatu, kdy pevná školní výuka ztrácí nad studenty svou moc, nebyl zřejmě špatný nápad zorganizovat turnaj v novém olympijském sportu 3×3 Basketbal. Nové koše, originální míče, čárování a zaměření tělocvikářského kabinetu si to ostatně žádali! Kolem 50-ti aktivním mládežníků se vešlo do 3 skupin a následného play-off, kde bojovali hráči o zlatavý putovní pohár, 3 sady medailí a ocenění pro nejlepšího hráče. Zpestřením byl soutěžní střelecký vyřazovák, hip-hopové beaty a občerstvení do prosluněného odpoledne. První místo vybojovala MS1 C, která v dramatickém finále porazila druhé MS1 B. Na třetím místě PT1 unikla účast ve finále až po prodloužení, nejlepším hráčem byl z vítězného týmu Martin Nakládal. Přestože žádný z hráčů basketbal závodně nehraje, přizpůsobená hra na 1 koš si oblibu získala rychle. Věřím, že první ročník byl jen startovním kamínkem do hezké tradice na SSŠS Lutín.