stávka

Výstražná stávka v pondělí 27. 11. 2023

Pavel MichalíkAktuality

PROHLÁŠENÍ odborové organizace Sigmundovy střední školy strojírenské, Lutín

Vážení rodiče, milí studenti,

rádi bychom Vám vysvětlili důvody, proč se všichni zaměstnanci školy zúčastní výstražné jednodenní stávky vyhlášené ČMOS PŠ na 27. listopadu 2023.

V příštím roce budou dle navrhovaného rozpočtu chybět ve školství miliardy korun, ale šetřit na vzdělávání dětí je podle nás krátkozraké a může se nám všem do budoucna vymstít. Nebojujeme za sebe, ale za naše děti!

Nedostatek financí způsobí ve školách rapidní snížení kvality výuky, zvýší se počet žáků ve třídách, budeme muset rušit půlenou výuku v předmětech jako je například AJ, CAD, ICT a především dojde k omezení výuky na odborném výcviku.

Současný návrh rozpočtu vůbec nemyslí na studenty a na jejich vzdělávací potřeby, ale zohledňuje jen snahu ušetřit za každou cenu.

Dalším problémem je financování nepedagogických pracovníků, kterým se propadnou platy až o 22 %. Zároveň dojde k propuštění 17 000 nepedagogických pracovníků, kteří jsou ovšem pro řádný chod školy naprosto nepostradatelní.

Platy pedagogických pracovníků vzrostou nikoliv na 130 %, jak nám neustále předhazují média, ale pouze na 112,6 % průměrné mzdy. Navíc navýšení prostředků na mzdy bude nenárokové.

Vážení rodiče, studentky a studenti, doufáme, že chápete že nejde o zvýšení našich platů, ale o především o budoucnost našich žáků, naší školy a v podstatě celého školství.

A nyní něco k organizaci:
  • V pondělí 27. 11. 2023 nebude probíhat výuka, škola bude uzavřena.
  • Výuka bude zahájena až v úterý 28. 11. 2023.
  • Pro žáky ubytované na domově mládeže bude místo neděle příjezdové až pondělí 27. 11. 2023 od 17:00 h.

Děkujeme za pochopení, a především za vaši podporu.

Vedení školy