Zahájení nového školního roku 2022 – 2023

Pavel MichalíkAktuálně

Vážení žáci, vážení rodiče,
prázdniny utekly a opět nastává 1. září, kdy vás uvítáme  odpočaté a plné energie ve škole. Pro hladký přechod z prázdninového režimu do školního roku zde máme následující informace rozdělené do tří skupin a seřazené podle času zahájení:

Upozornění pro všechny tři skupiny – od 1. 9. 2022 bude uzavřena silnice mezi Hněvotínem a Lutínem, odjezdy autobusů z Olomouce by měly být běžné, ale příjezdy se asi posunou z důvodu objízdné trasy přes Olšany. Pro příjezd autem z Olomouce je nutné použít trasu po dálnici přes Olšany (pozor je nutná dálniční známka) nebo trasu přes Nedvězí. Toto samozřejmě znamená prodloužení cesty do školy, proto je nutné vyrazit dříve.

Zde jsou výlukové jízdní řády autobusů.

1 – Žáci vyšších ročníků a 1. ročníku nástavbového studia
Zahajují školní rok v budově teoretického vyučování – školy v 7:30 h, rozdělení do učeben bude ve vestibulu.

2 – První ročník učebních oborů Karosář, Obráběč kovů CNC, Nástrojař a Strojní mechanik
Slavnostní zahájení školního roku proběhne v aule ZŠ Lutín od 8:00 h, zváni jsou nejen noví žáci, ale i rodiče. V první slavnostní části proběhne přivítání nových žáků vedením školy a zástupci obce Lutín. Následně budou představeni třídní učitelé a učitelé odborného výcviku, dále dostanou rodiče i žáci základní informace k organizaci výuky v prvních dnech školního roku.
Po slavnostní části proběhne pro žáky školení bezpečnosti práce a požární ochrany. Rodiče si v této době mohou v předsálí auly vyzvednou potvrzení o studiu a vyřídit další formality.
Při dopravě autobusem vystupte na zastávce Lutín – obecní úřad, pro příjezd autem je zde mapka. Při parkování dbejte zvýšené opatrnosti – v okolí školy se bude pohybovat více osob včetně prvňáčků ZŠ. Na místě budou rovněž naši kolegové, kteří vás nasměřují do auly. Na řízení dopravy dohlíží a pomáhá i Policie ČR.

3 – První ročník maturitních oborů Mechanik seřizovač CNC a Management ve strojírenství

Slavnostní zahájení školního roku proběhne v aule ZŠ Lutín od 9:30 h, zváni jsou nejen noví žáci, ale i rodiče. V první slavnostní části proběhne přivítání nových žáků vedením školy a zástupci obce Lutín. Následně budou představeni třídní učitelé a učitelé odborného výcviku, dále dostanou rodiče i žáci základní informace k organizaci výuky v prvních dnech školního roku.

Žáci ubytovaní na domově mládeže mají příjezd od středy 31. 8. 2022 17:00 h. To znamená, že se můžou ubytovat již ve středu podvečer nebo ve čtvrtek ráno.

Všichni žáci dostanou na svůj e-mail ve čtvrtek 1. 9. 2022 registrační údaje do systému objednávání stravy.

Přejeme všem našim žákům příjemné strávení posledních dnů prázdnin!