studenti při praxi v dílnách

Obráběč kovů CNC

Učební obor

Chceš se naučit, jak udělat z kusu kovu součástku do auta, ponorky nebo turbíny? Jsi technický typ a chceš pracovat se silnými stroji, které zvládnou z kusu kovu udělat téměř cokoliv? Pak se staň obráběčem kovů!

Naučíme tě, jak vlastníma rukama vytvořit z kovu téměř cokoliv. Abys to zvládl, naučíme tě frézovat, soustružit, brousit i vrtat, číst technické výkresy i základy 3D modelování v CADu. Naučíš se měřit na setiny milimetru a ve škole budeš pracovat s moderními stroji, takže do praxe budeš skvěle připraven. Jako obráběč kovů máš uplatnění a dobrý plat jistý už od nástupu na střední.

23-56-H/01 Obráběč kovů

Obráběč kovů CNC

Střední odborné vzdělání s výučním listem

Závěrečná zkouška

3 roky

Obráběče kovů cnc

Získej stipendium

Za dobrý prospěch a práci tě odměníme - můžeš získat nejen prospěchové stipendium ale i podporu firmy, kam po škole nastoupíš.

Praxe u partnerů

Budeš mít dostatek kvalitní praxe u více než 40 partnerů. V reálu si tak vyzkoušíš, co tě naučíme.

Jistota dobrého uplatnění

Získáš výuční list i osvědčení EUROPASS, které ti umožní najít uplatnění nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Skvělé moderní vybavení

Patříme k nejlépe vybaveným strojírenským školám – budeš se učit na kvalitních strojích, které se používají i v praxi.

Důraz na kvalitní praxi

Každý druhý týden strávíš praxí ve školních dílnách nebo rovnou ve firmě, kde se ti budou věnovat profesionálové z oboru.

Ovládni CAD

Se znalostí modelování v systému CAD získáš základy technického kreslení a v praxi se neztratíš.

Měř na tisíciny milimetru

Naučíš se měřit na setiny až tisíciny milimetru ve skvěle vybavené učebně metrologie.

Zahraniční spolupráce

Vyjeď na zkušenou do Německa - získáš neocenitelné zkušenosti ze zahraničí a zdokonalíš si cizí jazyk.

Čti technické výkresy

Naučíš se číst technické výkresy a nastavit podle nich stroj na výrobu.

Jako obráběč kovů budeš obsluhovat moderní CNC stroje, soustružit, vrtat, řezat, frézovat ve firmě, která vyrábí věci, které tě zajímají – třeba letadla, auta nebo elektrárny. Z kostky kovu zvládneš vyrobit téměř cokoliv – tvé součástky mohou být ve větrných elektrárnách, autech nebo ponorkách. Hlavní ale je, že práce obráběče kovů je skvěle placená a zaměstnavatelé se o tebe budou přetahovat už na střední. A pokud si budeš chtít dodělat maturitu, tak můžeš rovnou u nás ve škole.

Tak jako tak tě čeká snadné uplatnění, dobrý plat a zajímavá práce – co víc od oboru můžeš chtít?

• Naučíš se základy programování CNC strojů a budeš umět CNC stroje obsluhovat.
  • Naučíš se spoustu strojírenských metod – soustružení, frézování, broušení i vrtání.
  • Získáš přehled o součástkách, materiálech a nástrojích používaných ve strojírenství.
  • Naučíš se základy počítačového 3D modelování v programu CAD.
  • Naučíš se měřit na setiny až tisíciny milimetru.
  • Naučíš se číst technické výkresy a nastavit podle nich stroje.