studenti při praxi v dílnách

Karosář

Učební obor

Dokážeš ocenit krásu a tvary aut? Máš estetické cítění, nebojíš se vytvářet věci rukama a chceš se naučit
různé dovednosti, díky kterým tvá práce nikdy nebude monotónní? Pak se staň karosářem!

Naučíš se svářet
kovy i plast, vyklepávat a vyrovnávat karoserie, zvládneš i základy lakování i frézování a soustružení.
Naučíme tě také vytvářet unikátní díly karosérie, což využiješ třeba při restaurování veteránů. Zvládneš základy údržby motorových vozidel. Zkrátka ideální obor pro všechny
milovníky aut!

23-55-H/02 Karosář

Karosář

Střední odborné vzdělání s výučním listem

Závěrečná zkouška

3 roky

karosáře

Řidičák zdarma

Udělej si řidičský průkaz na osobní automobil zdarma již během studia!

Svářečský průkaz

Už při studiu si uděláš svářečský průkaz a naučíš se svařovat plamenem, elektřinou a CO2.

Jistota uplatnění

Získáš výuční list i osvědčení EUROPASS, které ti umožní najít uplatnění nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Skvělé moderní vybavení

Patříme k nejlépe vybaveným strojírenským školám – budeš se učit na kvalitních strojích, které se používají i v praxi.

Široká škála znalostí

Naučíš se nejen karosářské dovednosti, ale budeš umět i servisní mechaniku vozidel a základy strojírenství.

Praxe u partnerů

Budeš mít dostatek kvalitní praxe u více než 40 partnerů. V reálu si tak vyzkoušíš, co tě naučíme.

Důraz na kvalitní praxi

Každý druhý týden strávíš praxí ve školních dílnách nebo rovnou ve firmě, kde se ti budou věnovat profesionálové z oboru.

Zahraniční spolupráce

Vyjeď na zkušenou do Německa - získáš neocenitelné zkušenosti ze zahraničí a zdokonalíš si cizí jazyk.

Čti technické výkresy

Naučíš se číst technické výkresy a nastavit podle nich stroj na výrobu.

Práci najdeš především v karosárnách, kde budeš opravovat karoserie různých vozů. Zakázek je dost, takže o uplatnění karosáře se nemusíš bát. Díky dovednostem, které tě naučíme, najdeš uplatnění v téměř jakémkoliv autoservisu na různých pozicích. Můžeš si také dodělat svářečský průkaz, stát se svářečem a jezdit pracovat do zahraničí.

Kreativní technická práce pro všechny, kteří mají rádi auta. Jako karosář nečekej žádné normy – každá oprava je unikátní.

• V rámci studia si uděláš svářečák, který ti otevře spoustu dobře placených pozic.
  • Naučíš se tvářet, nýtovat, lepit i svařovat plechy.
  • Budeš mít nejen karosářské, ale i strojírenské dovednosti, jako je obsluha frézek a soustruhů.
  • Naučíš se i servisní úkony automechanika, jako je výměna brzdové kapaliny a kotoučů.
  • Na tomhle oboru si uděláš řidičák na auto zdarma.
  • Naučíš se techniky práce s různými materiály, kovy i plasty.