student nastrojar praxe

Nástrojař

Učební obor

Láká tě strojírenství a hledáš tak trochu výzvu? Zvládneš být pečlivý, přesný a chceš dělat jeden z nejprestižnějších strojírenských oborů? Pak se staň nástrojařem! Naučíme tě měřit na tisíciny milimetru, pracovat s desítkami nástrojů i všemi stroji – od frézek po CNC a ty pak zvládneš vytvořit různé nástroje – formy, střižny, zkrátka cokoliv bude potřeba.

Všechny tvoje výrobky musí být přesné jako švýcarské hodinky a my ti ukážeme jak na to. Nástrojař je zkrátka prestižní technický obor se skvělým platem, ve kterém se nikdy nebudeš nudit.

23-52-H/01 Nástrojař

Nástrojář

Střední odborné vzdělání s výučním listem

Závěrečná zkouška

3 roky

nástrojaře

Získej stipendium

Za dobrý prospěch a práci tě odměníme - můžeš získat nejen prospěchové stipendium ale i podporu firmy, kam po škole nastoupíš.

Praxe u partnerů

Budeš mít dostatek kvalitní praxe u více než 40 partnerů. V reálu si tak vyzkoušíš, co tě naučíme.

Jistota uplatnění

Získáš výuční list i osvědčení EUROPASS, které ti umožní najít uplatnění nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Skvělé moderní vybavení

Patříme k nejlépe vybaveným strojírenským školám – budeš se učit na kvalitních strojích, které se používají i v praxi.

Nauč se obrábět

Naučíš se obrábět s konvenčními stroji i CNC stroji, takže si zvládneš sám vytvořit téměř jakýkoliv nástroj.

Důraz na kvalitní praxi

Naučíme tě nástroje nejen vytvářet, ale i udržovat a opravovat. Každý druhý týden strávíš praxi ve školních dílnách nebo rovnou ve firmě.

Měř na tisíciny milimetru

Naučíš se měřit na setiny až tisíciny milimetru ve skvěle vybavené učebně metrologie.

Zahraniční spolupráce

Vyjeď na zkušenou do Německa - získáš neocenitelné zkušenosti ze zahraničí a zdokonalíš si cizí jazyk.

Čti technické výkresy

Naučíš se číst technické výkresy a nastavit podle nich stroj na výrobu.

Uplatnění jako nástrojař najdeš v jakékoliv strojírenské firmě. Naučíme tě i obrábění kovů, takže můžeš pracovat jako obsluha konvenčních i CNC strojů. Uzavřena ti nezůstane žádná strojírenská pozice, ať montáž, kontrola i svařování – jako nástrojař se naučíš ovládat téměř vše, co strojírenství nabízí. A uplatnění najdeš i ve stavebnictví či zemědělství. Když budeš chtít, maturitu si můžeš dodělat rovnou u nás ve škole.

Pokud na to máš, staň se nástrojařem – je to zábavná, precizní a skvěle placená práce. Tak na co čekáš?

• Naučíš se vytvářet ty nejpřesnější a nejkvalitnější výrobky.
  • Budeš vědět, jaké jsou vlastnosti materiálů a jak je zpracovat.
  • Získáš přehled o součástkách a nástrojích používaných ve strojírenství.
  • Naučíš se obrábět s konvenčními stroji, takže si zvládneš sám vytvořit jakýkoliv nástroj.
  • Naučíš se měřit na setiny až tisíciny milimetru.
  • Naučíš se rozumět strojním součástem a číst technické výkresy.