Lutín – Wetzlar podzim 2023 – den první

Miroslav MašláňLutín - Wetzlar

Dnes jsme přivítali v naší škole studenty z německého Wetzlaru, abychom pracovali na 3. části vzájemného projektu Recyklace plastu. Do tohoto projektu se zapojili 4 němečtí studenti a 11 studentů z Lutína. Žáci byli rozděleni do 5 skupin – video, dokumentace, CAD, CNC a dílna.

Sešli jsme se v učebně 22, kde jsme se seznámili s náplní  projektu, jednotlivými učiteli a započala práce na projektu. Zprvu jsme si byli nejistí v komunikaci, a tak jsme se rozdělili na dva tábory. Po chvíli jsme začali objevovat první technické a konstrukční komplikace a byli jsme si vědomi, že pro vzájemnou spolupráci je správná domluva důležitá, a tak jsme se sjednotili pro efektivní řešení problémů.

Díky společné kooperaci se plán dnešního dne splnil. Vytvořili jsme první návrhy konstrukce včetně výkresové dokumentace.