Machři roku
Dne 15. září 2011 proběhlo v Olomouci na Jeremenkově ulici celostátní setkání učňovské mládeže pod názvem „Machři roku“. Zde měli po celý den možnost předvádět své dovednosti v různých oborech žáci učňovských škol z celé České republiky. Stánky jednotlivých škol byly od rána zasypány návštěvníky, ať už z řad kolemjdoucích chodců, nebo hlubších zájemců a to od malých dětí až po důchodce.

Šest desítek týmů zde soutěžilo v oborech obkladač, malíř- natěrač, instalatér a truhlář. Sigmundova střední škola strojírenská, Lutín se této akce nezúčastnila jako soutěžící, protože tyto obory nevyučuje, ale i tak nechyběla se svým stánkem. Prezentovala se výsledkem společné práce žáků a pedagogických pracovníků - historickým vozidlem Velorex. O tom, že se exponát líbil, svědčilo i to, že se někteří návštěvníci několikrát vraceli. Mládež hlavně ze zvědavosti a ti starší z nostalgie. Na_jejich četné dotazy odpovídali pedagogičtí pracovníci. Kdo chtěl, měl možnost se do vozidla posadit a vyfotografovat. Na závěr dne se s velkým úspěchem konala projížďka po areálu, které se zúčastnil i moderátor celé akce. Škola tímto předvedla, že to, co se žáci naučili, se dá zúročit nejenom při plnění učebních témat, ale i zajímavější formou.