Výlet pro nejlepší žáky
Ve středu 2. října se opět uskutečnil výlet pro nejlepší žáky naší školy (za školní rok 2018/2019). Letos byla k návštěvě vybrána dělostřelecká tvrz Hůrka v Králické pevnostní oblasti a Vojenské muzeum Králíky. Žáci měli možnost projít si dobře zachovaný podzemní systém dělostřelecké tvrze Hůrka s odborným výkladem. Prohlédli si řadu zajímavých exponátů, např. původní pancéřová vrata, funkční šikmý výtah, vagony úzkorozchodné železnice. Všichni jsme žasli nad dokonalostí, kvalitou a promyšleností tohoto objektu. Potom jsme se přemístili k Vojenskému muzeu Králíky, kde se nachází vojensko-historická expozice věnovaná armádě a obraně státu. Zblízka jsme si prohlédli vojenskou techniku, různá vozidla, zbraně, munici, uniformy i dobové dokumenty. Podzimní počasí nám přálo, a tak se celý výlet opravdu vydařil.