Slavnostní vyřazení maturantů
Ve čtvrtek 6. 6. 2019 se sešli v aule ZŠ Lutín naposledy studenti dvou končících maturitních ročníků čtyřletého oboru Mechanik seřizovač. Třídní učitelky Mgr. Blanka Janečková a Mgr. Michaela Slováčková krátce své třídy i jednotlivé maturanty představily přítomným rodičům a hostům. Maturitní vysvědčení s europassy převzali žáci tříd MS 4. B a MS 4. C z rukou ředitele školy Mgr. Pavla Michalíka. Starosta obce Ing. Jakub Chrást jim předal pamětní listy obce, od níž dostali i publikaci o historii Lutína. Sedmi studentům maturitních tříd se podařilo získat Certifikát Autodesk Academia, který jim předala Ing. Lenka Pomykalová. Zástupci firmy John Crane, Mgr. Hana Hlaváčková a Ing. Dalibor Fiala, předali dárky studentům, kteří ve firmě vykonávali odbornou praxi. Zástupci firmy také ocenili dárkem nejlepší studenty z obou tříd. Všichni absolventi se podepsali do pamětní knihy obce Lutín.