Soutěž v CAD programech
Ve středu 16. 2. 2011 se dva studenti Sigmundovy SŠ strojírenské Lutín Tadeáš Klec a Martin Přibyl zúčastnili již 4. ročníku soutěže v CAD programech. Soutěž se konala pod záštitou Olomouckého kraje na Střední průmyslové škole strojírenské, zúčastnilo se jí 10 škol z našeho regionu a také jedna škola z Ostravy-Vítkovic.
Žáci se mohli zúčastnit soutěže ve dvou kategoriích – 2D kreslení a 3D modelování. Vzhledem k náplni učiva technické dokumentace ve studijním oboru Mechanik seřizovač se naši studenti zúčastnili pouze kategorie 3D – modelování v programu Inventor.
Po úvodním seznámení s programem soutěžící losovali svá účastnická čísla a pedagogický doprovod vybral z předložených návrhů konkrétní témata pro soutěž. Pro kategorii 3D byla vybrána tvorba modelu vratidla. Vlastní soutěž trvala devadesát minut. Během tohoto času absolvoval pedagogický doprovod zajímavou exkurzi do laboratoří katedry optiky UP Olomouc. V průběhu vyhodnocování soutěže komisemi, sestavenými ze zástupců firem, si studenti i pedagogové vyslechli zajímavou přednášku o valivých ložiscích, jejich montáži, demontáži, diagnostice a údržbě, kterou měl připravenou pracovník specializované firmy zaměřené na ložiska SKF.
Posledním bodem programu bylo vyhodnocení pěti nejlepších účastníků z každé kategorie a nejlepší školy. I když se naši studenti neumístili na předních místech, jejich výkony byly velmi dobré a oběma patří uznání.

Ing. Ladislav Lžičař