Jazykově poznávací pobyt v Londýně a okolí
Skupinka dvaceti studentů měla v prosinci možnost vycestovat a poznat krásy Londýna a okolí. Kromě cestování byla pro studenty připravena výuka na UIC English. Studenti radostně absolvovali během dvou dnů 9 hodin kurzu anglického jazyka a po skončení jim byly uděleny certifikáty. Navštívili jsme např. universitní město Cambridge, Royal Air Force Museum London, Tower of London, ve kterém jsme měli možnost prohlédnout si britské korunovační klenoty. V samotném centru Londýna jsme trávili poslední dva dny. Cílem byl samozřejmě Tower Bridge, poté procházka od St. Paul´s Cathedral přes Millenium Bridge k britskému národnímu muzeu moderního umění Tate Modern. Hned vedle se nachází replika divadla Globe, kde se hrají Shakespearovské hry. Také jsme šli poslechnout bití zvonu na slavné věži Big Ben, prošli se kolem Westminsterského paláce a London Eye. Vyvěšená vlajka na střechách Buckinghamského paláce nám oznamovala, že královna je v Londýně a potkali jsme i její stráže na koních. Zjistili jsme také, že Londýn skrývá mnoho muzeí, my měli možnost navštívit Přírodopisné muzeum a Muzeum vědy. Všechny památky studenti patřičně ocenili, avšak obchody proslulá Oxford Street je opravdu nadchla. Dárků pod stromečkem bude dostatek. (Mgr. Veronika Francová)