logo logo logo
Úvod (aktuality)
GDPR
Škola
Kontakt
Evropská Unie
Wi-Fi Eduroam
Přijímací řízení
Dny otevřených dveří
Maturita a ZZ
Teoretické vyučování
Praktické vyučování
Domov mládeže
Studijní obory
Učební obory
Vzdělávání dospělých
Stipendia
Sportovní aktivity
Napište nám
Zahraniční spolupráce VI.
Zahr. spolupráce ARCHIV
Zahraniční stáže
Jídelní lístky
Rozvrhy
Suplování
Rozpis OV
Letecký pohled
Virtuální prohlídka
školy (info)
Žákovská knížka (Pomoc)
.


skola

Jazykový pobyt v Bad Kohlgrub
Naše první zastávka při návštěvě Německa se uskutečnila v bavorském Mnichově. Po průchodu vstupní bránou do centra Mnichova jsme navštívili například pivnici Hofbräuhaus nebo kostel Frauenkirche. Se spoustou zážitků a vzpomínek jsme usedli do autobusu a pokračovali v cestě na hotel Bavaria Dream v malebném městečku Bad Kohlgrub, odkud jsme každé ráno odjížděli do nedalekého města Schongau, kde se nacházela jazyková škola, ve které jsme strávili celkem 9 hodin, nikoliv spaním, ale studiem německého jazyka.
Během pobytu jsme podnikli třeba i pokus o výstup na nejvyšší horu Německa, Zugspitze s nadmořskou výškou 2962 metrů. Náš pokus však skončil na pouhých cca 1100 metrech, kdy nejen že většinu z nás zachvátila bolest nohou, ale hlavně se začalo stmívat, takže jsme museli obrátit krok, protože asi nikdo z nás nechtěl nocovat někde jinde než na hotelu, kde nás hned po skvělé večeři čekal i večerní program, který zahrnoval například relaxaci v bazéně nebo přeceňování svých sportovních sil při snaze zdolat pana učitele MC v ping-pongu. Kromě studia německého jazyka a výšlapů na vrcholky hor, jsme v Německu zvládali chodit i mezi nimi. Příkladem toho je soutěska Partnnachklamm v Garmisch-Partenkirchenu (zkrácené GaPa). Pořádají se zde i skoky na lyžích při zimních olympijských hrách. Mimo jiné jsme navštívili i zámek Neuschwanstein, který nechal postavit král Ludvík II. Bavorský. Zámek vypadá už od prvního pohledu velmi pohádkově, není tak divu že se stal inspirací i pro Walta Disneyho.
Těsně před návratem do České Republiky jsme stihli zavítat i do Rakouska, přesněji do města Salzburg, které je zváno též Mozartovým městem, neboť se zde narodil slavný skladatel Wolfgang Amadeus Mozart.
Pobyt v Německu a celý jazykový kurz si každý užil po svém. Ke krásnému průběhu přispěla i skupinka žáků s paní učitelkou ze ZŠ Brodek u Prostějova, teď již naši kamarádi. Myslím ale, že nikomu z nás to rozhodně neuškodilo, spíše naopak. Nezbývá než říct Danke schön! (Ondřej Voráč, MS 2. A)
Naše škola je příjemce dotace EU:    obrobr obr      obr


© Sigmundova střední škola strojírenská 2010 - | C-design | Kontakt | Administrace