logo logo logo
Úvod (aktuality)
GDPR
Škola
Kontakt
Evropská Unie
Wi-Fi Eduroam
Přijímací řízení
Dny otevřených dveří
Maturita a ZZ
Teoretické vyučování
Praktické vyučování
Domov mládeže
Studijní obory
Učební obory
Vzdělávání dospělých
Stipendia
Sportovní aktivity
Napište nám
Zahraniční spolupráce VI.
Zahr. spolupráce ARCHIV
Zahraniční stáže
Jídelní lístky
Rozvrhy
Suplování
Rozpis OV
Letecký pohled
Virtuální prohlídka
školy (info)
Žákovská knížka (Pomoc)
.


skola

Názory prváků na školu
První ročníky po nástupu do školy píší vstupní testy, součástí testu z českého jazyka je i dopis prarodičům, ve kterém píší o své nové škole. Zaujalo nás hodnocení školy, proto bychom se o něj s vámi chtěli podělit, v dopisech nebylo ani jedno negativní hodnocení. (Texty prošly pouze nejnutnější pravopisnou úpravou.)

UČEBNÍ OBORY

KNO 1.
1. Chodím sem rád a mám fajn třídu. Na praxi chodím rád a je to tu fajn.
2. Tato strojírenská škola má velké prostory pro různé aktivity, zkrátka tato škola se mi velmi líbí a myslím si, že i Vám by se líbila.
3. Na téhle škole se mi moc líbí.
4. Na škole se mi líbí a jsou tady fajn učitelé.
5. Zatím se mi tu líbí a doufám, že všechno zvládnu.
6. Škola se mi líbí, učitelé jsou podle mne hodní a naučí mě toho hodně.
7. Škola mě zatím baví a líbí se mi tu. Praxe je moc dobrá, už řežeme a pomalu se učíme s nástroji.
8. První týden nás poslali na dílny, kde jsme dostali pracovní oblečení. Po týdnu praxe jsem si sedl zase do lavice. Raději bych měl praxi nežli školu.
9. Docházím na novou školu. Učitelé jsou přísní, ale spravedliví. I když strávím polovinu času ve škole, jsem za to rád, alespoň se něco naučím. Máme týden školy a týden praxe.
10. Na nové škole se mi líbí, učitelé jsou zatím v pohodě, ale je zatím začátek roku. Noví spolužáci jsou fajn. Praxe v prvním týdnu nebyla náročná a na obědech vaří dobře.

OK 1.
1. Chodím do školy do Lutína, na střední strojírenskou školu na obor Obráběč kovů. Píšu vám to proto, abyste věděli, že jsem se dostal a že mě to tu baví. Vím, že i děda chodil na stejný obor, tak snad neudělám ostudu.
2. Na nové škole se mi moc líbí. Všichni se tu chovají hezky a s ochotou. Učitelé jsou také moc super a praxe mě baví.
3. Máme tu skvělou školu, ale stále si na ni zvykám.
4. V mé nové škole se mi moc líbí, hlavně praxe. Ve škole jsme už psali i první písemky a dostali první známky. S některými lidmi jsem se skamarádil a jsou fajn.
5. První týden jsem měl praxi, máme dobrého mistra, jsme na soustruhu. Učíme se teprve pracovat se strojem a už i na brusce. Druhý týden máme školu, dostali jsme učebnice, zaplatili je. Učitelé jsou tu hodní.
6. Má nová střední škola je vcelku dobrá, učivo je zatím lehké, ale učitelé jsou přísnější nežli na základce. Jinak tu mám i bývalé spolužáky, takže jsem spokojený.
7. Zatím je to fajn, opakování ze základky je poměrně lehké. Obědy jsou konečně poživatelné, ne jako na základní škole.

MATURITNÍ OBORY

MS 1. A
1. Jsem tady teprve pátý den, ale moc se mi tu líbí.
2. Doufám, že se mi tu bude líbit i nadále.
3. Má nová škola je super, až na pár přísných učitelů jsou tu i ti hodní, ale překvapil mě bezvadný kolektiv a ochota spolužáků. Naučím se tu nové věci jak na teorii, tak na praxi. Chci, abyste věděli, že se mám super.
4. Nakonec jsem nastoupil do Lutína, je to tu fajn. Jsou tu super lidi a super učitelé.

MS 1. B
1. Tak jsem nastoupil do mojí nové školy. Vypadá to tu super a to samé se dá říci i o spolužácích. Včera jsme byli na dílnách a byl jsem spokojený jak s naším mistrem, tak i s naší skupinou.
2. Nová škola je pěkná a velká. Z venku se zatím spravuje. Učitelé jsou hodní a ochotní, mistři v dílnách také. V jídelně mají dobré jídlo.
3. Na nové škole mám už po dvou týdnech nové kamarády. Do školy mě sice stejně chodit nebaví, ale rád chodím na praxi.
4. Moje nová škola je super. Rád tam chodím a líbí se mi, jakým stylem probíhá výuka a vyučující. Je to tu fajn. Akorát přestávky jsou krátké, stihneme dojít ke třídě a už zvoní. Škola je v rekonstrukci, z venku není opravená, ale už brzo bude. Zevnitř je spravená a modernizovaná. Takže se tu cítím fajn. Učitelé jsou fajn, ale dost rázní, to je moc dobře, alespoň se budu učit na maturitu a snad se mi tu bude dařit.
5. Je to tu fajn, kantoři se o nás starají, protože vědí, že jsme tu noví a nejsme zvyklí.
6. Na praxi se učíme programovat CNC stroje, bohužel ji máme jen dva dny, klidně bych ji měl celý týden.
7. Je to tu fajn a myslím, že se mi tu bude líbit.
8. Teprve začínáme v předmětech probírat látku, takže je to pro mě ještě jednoduché. Uvidíme, jak se mi bude vést následně. Moji spolužáci jsou všichni v pohodě. Jsem rád, že jsem si vybral tuto školu, i přestože musím dojíždět.
9. V nové škole se mi líbí, je to tu fajn, myslím si, že jsem si vybral fantasticky. Máme několik nových předmětů, co jsme na předchozí škole neměli, některé mě baví a jiné zase ne. Máme tu dobře vybavenou školu. Počínaje od projektorů, které jsou snad všude, což je úplně super. Také máme dobře vybavenou počítačovou učebnu. Tak co tady máme dál, jo málem bych zapomněl, také máme jednou za čtrnáct dní dvoudenní praxi, na které nás učí základy. Za první ročník projedeme asi 5 stanovišť, na kterých se střídáme po dvou měsících. Také zde máme fantastickou jídelnu, ve které vaří opravdu dobře, máme zde výběr ze tří jídel. Trochu mi vadí vstávání, no co, vybral jsem si to, tak to musím vydržet.
10. Na nové škole se mi poměrně líbí. V naší třídě je dobrý kolektiv, dokonce i učitelé jsou v pohodě.
11. Je to tady super, mám tady dva spolužáky. Učitelé jsou zatím hodní a myslím si, že jsou lepší, než na základní škole Učení je prozatím dobré. Obědy jsou vynikající, máme výběr ze tří jídel. Vaří tady jako v restauraci a jídlo si velmi pochvaluji. Moc se mi tady líbí a doufám, že tady zůstanu ty celé čtyři roky a úspěšně získám maturitu.
12. Na mé nové škole se mi líbí. Pomalu, ale jistě se seznamuji s novými spolužáky a učiteli. Doufám, že se mi tu bude studium na této škole dařit a dostanu hodně pěkných známek.
13. V nové škole se mi moc líbí, je tu skvělá atmosféra, dobří spolužáci. Učitelé nás učí, co se jen dá. Je tu hodně tříd. Zevnitř je škola už zrekonstruovaná, ale z venku se ještě dodělávají drobné věci.

MS 1. C
1. Mám se tu dobře, škola se mi líbí. Máme super třídu a hodnou paní učitelku. Už jsem si tu našel spoustu kamarádů. Líbí se mi všechny předměty, až na matiku. Vaří tu dobře.
2. Na nové škole je mi fajn, mám dobré spolužáky a rychle jsem si tu zvykl. Zatím se nějak moc neučíme, seznamujeme se s učiteli a ti nám říkají, co budeme dělat. Rozvrh je bezvadný, vyučování máme vždy jen do dvou hodin.
3. Jsem v Lutíně na strojírenské. Mám tady hodně kamarádů a hodně se mi tady líbí. Obědy jsou moc chutné a učitelé též.
4. Nová škola je fajn, je to úplně něco jiného než na základní škole. Plno nových zkušeností a učiva.

AM

Naše škola je příjemce dotace EU:    obrobr obr      obr


© Sigmundova střední škola strojírenská 2010 - | C-design | Kontakt | Administrace