Návštěva Mezinárodního strojírenského veletrhu Brno 2010
Dne 13. 9. 2010 se žáci naší školy zúčastnili 52. ročníku MSV Brno. Na strojírenský veletrh s mezinárodní účastí se jeli podívat studenti třetích ročníků studijního oboru Mechanik seřizovač, doplněné vybranými žáky druhého ročníku stejného oboru. Zájem ze strany studentů byl podpořen širokou nabídkou moderních číslicově řízených obráběcích strojů. Vstup pro žáky byl na výstaviště zdarma.

Účastníky exkurze také zaujala expozice firem představujících nejnovější trendy v oblasti CAD/CAM systémů a počítačové simulace včetně automatizace výrobních procesů. Uznání dosáhly též firmy zabývající se výrobou řezných nástrojů, měřidel a měřicích přístrojů.

Dle vyjádření účastníků se návštěva 52. ročníku MSV Brno vydařila a přispěla tak k rozšíření odborných znalostí studentů v oblasti moderních metod třískového i beztřískového obrábění včetně používaných velmi přesných systémů měření.
Mgr. Tomáš Vaněk