Naši žáci se účastní soutěže JUNIOR INTERNET I.
Tomáš Jeřábek z MS 2. A a Marek Šmehlík z KNS 1. společně s učitelem odborného výcviku Ladislavem Portešem se přihlásili do kategorie INTERNET VĚCÍ v rámci soutěže JUNIOR INTERNET. Jejich soutěžním výrobkem je model vysokozdvižného vozíku. Model je vyroben podle obrázků získaných ve vyhledávači Google. Odpovídá dovednostem žáků 1. a 2. ročníku učebních i studijních oborů při ručním obrábění, vrtání, frézování, soustružení a montážních pracích. Slouží k procvičení dovedností. Nejsme však schopni vyrobit některé části tak, aby byly ještě věrnější svou podobou originálům. Především kola a kabinu. Pomocí 3D tiskárny bychom mohli problém lépe vyřešit nejen u tohoto modelu, ale i u jiných dalších podobných. Práce vznikla v rukodělném kroužku, který mohou žáci navštěvovat mimo výuku.

Na práci se mohou podílet i žáci základních škol, kteří navštěvují naši školu v rámci projektu podpory výuky technických a přírodovědných oborů. Projekt je určený všem zájemcům o prohloubení dovedností obrábění, včetně žáků základních škol, kde slouží k podpoře technické výchovy. Žáci ze ZŠ se seznamují se základy obrábění v kroužku, naši žáci jim pomáhají a vedou je.